Co zyskujesz od razu gdy przestaniesz pić? 4 plusy

Szczęśliwi ludzie, zdj >Pixabay

Ten krótki tekst wyjaśnia co możesz zyskać już od pierwszego dnia od momentu gdy całkowicie opuści Cię alkohol, bo wiadomo, że nie nastąpi to od razu i zależy też od tego jak długi i dużo piłeś, tak długo dochodzisz do normalności. A więc warto być znowu trzeźwym bo:

  1. Odzyskujesz smaki i nie raz na nowo je poznajesz. Nie czujesz już pustego pokarmu czy napoju, lecz delektujesz się np. piersią z kurczaka, którą zawsze lubiłeś, a gdy piłeś to właściwie straciła ona smak. Gdy piłeś często nie czułeś głodu, jedynie chciałeś pić. Chudłeś. Nie miałeś smaku na nic prócz piwa czy wódki.
  2. Możesz śmiało rozmawiać z obcymi, w urzędzie, w windzie i wielu innych miejscach publicznych. Już nie krępujesz się tym, że czuć od Ciebie alkohol. A przecież bardzo lubisz towarzystwo, jednak gdy piłeś ludzie dyskretnie unikali Cię, a jeśli nawet ich zaczepiłeś wymyślali błahe powody, żeby tylko nie rozmawiać z Tobą zbyt długo. Nie mogłeś poznać nowej dziewczyny, bo one również nie chciały się umówić, nawet jeśli im się podobałeś. Czasem udała się ta sztuka ale na chwilę, bo jeśli na kolejne spotkanie przyszedłeś pod wpływem, w końcu kobieta dała sobie spokój i zerwała z Tobą znajomość.
  3. Znajdziesz w końcu pracę i to nie byle jaką, bo stać Cię na wiele. Dotychczas myślałeś, że jesteś bezużyteczny, bo piłeś. Alkohol powoduje, że myślisz o sobie źle, masz zbyt niską samoocenę. Teraz możesz bez problemu znaleźć takie zajęcie zarobkowe, które lubisz. Pracy jest wiele i też takiej, która nie jest zbyt wymagająca jeśli chcesz. A jeśli piłeś i pracowałeś, przestaniesz w końcu ukrywać się podczas dniówki przed szefem, bo czuć od Ciebie alkoholem. Przestaniesz popijać sobie piersiówkę, by utrzymywać pełną równowagę i zdolności manualne rąk. Co z tego jak się nie trzęsą jeśli nadal jesteś zagrożony zwolnieniem, gdy skontrolują Twój oddech? Koniec tego strachu i tych tchórzliwych unikań jeśli tylko przestaniesz pić.
  4. Odczujesz przypływ pieniędzy. Twoje kieszenie zawsze będą zapełnione drobnymi, nawet jeśli mało zarabiasz. To będą pieniądze jakich nie wydasz na kolejne piwo. Owszem zwiększy się apetyt i część tych zaoszczędzonych pieniędzy wydasz na na przykład czekoladę, by zaspokoić zachciankę, to jednak nie będzie to aż tyle kosztowało co alkohol, który wypiłeś przez cały miesiąc. Dzięki temu kupisz sobie nowe buty, koszulę i spodnie i zaczniesz wyglądać tak jak sobie marzyłeś nie raz podczas gdy byłeś pijany. Bo wtedy mogłeś tylko marzyć, żałowałeś sobie to kupić, bo mogło Ci braknąć na wódkę czy piwo. Teraz nie żałujesz, a i tak tyle nie wydasz co myślisz. Kupisz wszystko w dwa miesiące, a wydasz tyle co byś przepił w dwa tygodnie. Wyobraź sobie co jeszcze będziesz sobie kupował jak nie będziesz pił. Może wycieczki, oszczędności dla córki lub syna? Jest wiele możliwości.

To tylko kilka korzyści jakie odczujesz tuż po rzuceniu picia. Jeśli wydaje Ci się, że to mało realne to zapisuj sobie ile zaoszczędziłeś na piwie w każdym dniu. Po miesiącu podlicz. Wiem, że to nie to samo jak piłbyś, bo jak pijesz to często nie pamiętasz ile dokładnie. Zatem picie „w wyobraźni” i zapisywanie równowartości przepitych pieniędzy to będzie mniejszość ale i tak wskaże dużą sumę zaoszczędzonych pieniędzy. Ewentualnie podpytaj żonę, brata, matkę czy znajomego, którzy są trzeźwi a na co dzień widzą się z Tobą – ile przepijałeś i policz średnią dzienną.

Zobacz jacy szczęśliwi i uśmiechnięci s ludzie na tej fotografii – też możesz tak się cieszyć! Oni nie piją alkoholu – piją herbatę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *