Rzucasz picie? Rzuć też palenie! Zobacz akcję z Wielkiej Brytanii

Akcja z UK - Rzucanie Palenia zdj. eSmoking Association

Tak się rzuca palenie w Wielkiej Brytanii – tegoroczna odsłona kampanii Stoptober przypadająca tradycyjnie na październik, jest narodową próbą rzucenia najbardziej śmiertelnego nałogu na świecie. PHE – Agencja rządowa ds. zdrowia, osobom chcącym zerwać z paleniem tytoniu poleca m.in. e-papierosy.

Palenie tytoniu to największy problem zdrowia publicznego. Szacuje się, że tylko w Wielkiej Brytanii w 2015 roku z powodu chorób odtytoniowych zmarło około 79 tysięcy osób, co stanowi 16 procent wszystkich zgonów. Od 2012 roku PHE – Public Health England, prowadzi kampanię, namawiając mieszkańców wysp do zerwania z nałogiem podczas 28-dniowego wyzwania. Rzucenie palenia to skomplikowany proces i wymaga kompleksowego wsparcia. Wśród narzędzi ułatwiających zerwanie z nałogiem pierwszy raz znalazły się papierosy elektroniczne, które dostarczając nikotynę pozwalają pokonać potrzebę sięgnięcia po papierosa, a dodatkowo są obarczone mniejszym ryzykiem. Uczestnicy akcji mogą liczyć także na merytoryczne wsparcie ekspertów i nowe technologie, m.in. aplikację Stoptober, która pozwoli monitorować codzienne postępy, a w przypadku chwil zwątpienia poradzi jak pokonać pragnienie.

Szczęśliwcy, którzy pozytywnie przejdą próbę i wytrwają przez 28 dni abstynencji, mają 5 razy większe szanse na pożegnanie się z nałogiem „na dobre”. Kampania pozytywnie zmienia nawyki palaczy w UK – jeszcze w 2010 po papierosy sięgała jedna piąta dorosłej populacji, dzisiaj jest to ok. 15%. Do tej pory w akcji wzięło udział ponad milion osób. Spoty promujące tegoroczną odsłonę kampanii można było obejrzeć w brytyjskiej telewizji.

Zobacz spot: https://www.youtube.com/watch?v=28aIsV4ya5A

Strona kampanii: https://www.nhs.uk/oneyou/stoptober

Źródło informacji: eSmoking Association/Centrum Prasowe PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *